Ödüller & Burs

Ödüller & Burs

Ödüller & Burs

2014 TEZ Ödülleri 2 Kişiye Verilmiştir

Hasan EKER İstanbul Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Maden Mühendisliği Anabilim Dalında kabul edilmiş “ Marmaray Sirkeci Projesi için 3T Risk Değerlendirilmesi” isimli Yüksek Lisans tezi ile ödülü kazanmıştır.

Emrah ŞİMDİ İstanbul Teknik Üniversitesi , Fen Bilimleri Enstitüsü, Maden Mühendisliği Anabilim Dalında kabul edilmiş “Kadıköy – Kartal Metro İnşaatında Formasyon ve Açıklık Geometrisine Göre Geçici Tahkimat Uygulaması” . isimli Yüksek Lisans tezi ile ödülü kazanmıştır.

Tünelciler Derneği

Tez Ödülü - 2019

Her yıl Tünelcilik alanında yapılmış olan bir uzmanlık tezinin (Doktora ve Yüksek Lisans Tezleri) ödüllendirilmesine, başvurular arasından seçilen uzmanlık bilimsel tezine ödül ve ödül miktarının 1,500 TL olmasına karar verilmiştir.

Başvuru Koşulları:

  1. Ödül için başvuran kişi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmalıdır.
  2.  Ödül için başvuran kişi Tünelcilik Derneği üyesi olmalıdır
  3. Uzmanlık tezi çalışması Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde yapılmış olmalıdır.
  4. Uzmanlık tezi deneysel ve arazide yapılmış olabilir.
  5. Uzmanlık tezi 2017-2018 yılları içerisinde basılmış olmalıdır.
  6. Başvuru mektubu ile birlikte tezin elektronik versiyonu, Tünelcilik Derneği e-posta adresine gönderilir ya da elden teslim edilir.
  7. Ödül başvuran kişiye verilir.

SON BAŞVURU TARİHİ 30 Haziran 2019

Dünya Tünelcilik Kongresi Katılımı Teşvik

Destek Teşviği - WTC 2019 Naples

Tünelcilik Derneği her yıl ITA nın düzenlediği Uluslararası Konferanslara katılmayı desteklemek için , o yıl toplantıya katılan ve poster veya sözlü bildirisi olanlara parasal destekte bulunmaya kara vermiştir. Bu destek her yıl yönetim kurulu kararı ile belirlenecek miktarda olur. 2019 yılı için bu 2,750 TL'dir. Her bildiri için sadece bir kişiye destek sağlanır.