Eğitimler ve Etkinlikler

TUNNEL TURKEY 2020 TÜNELCİLİK SEMPOZYUMU

Sempozyumlar

TUNNEL TURKEY 2020 TÜNELCİLİK SEMPOZYUMU

Tünelcilik derneginin ana amaçlarından bazıları, paydaslarını tünelcilik konusunda ulusal ve uluslararası gelismelerden haberdar etmek, sempozyumlar düzenleyerek fikir alısverisinde bulunmak ve dayanısmayı kuvvetlendirmektir.

Tünelcilik derneginin ana amaçlarından bazıları, paydaslarını tünelcilik konusunda ulusal ve uluslararası gelismelerden haberdar etmek, belirli zamanlarda sempozyumlar düzenleyerek fikir alısverisinde bulunmak ve dayanısmayı kuvvetlendirmektir. Iste bu amaçla hazırladıgımız Tunnel Tukey 2020 ye hepinizi davet ediyoruz. 

Iki yıldır yavaslayan tünel projelerinin son zamanlarda hızlandıgını görüyoruz. Türkiye tünelsiz yapamıyor. Büyük sehirlerde trafik sorunlarının artması yarım kalan projelerin tekrar baslamasını mecbur kıldı. Izmir, Konya ve Mersin’de de büyük metro projelerinin hazırlıklarına baslandı. Istanbul’daki üç katlı tünelin projesi tamamlandı ve en yetkili kisilerin söyledigine gore projenin ihalesi yakında yapılacak. Teknik olarak zor olan bu proje birçok uygulamacıyı ve tedarikçiyi bir araya getirecektir. 

Ekonominin canlanması ve insanların daha rahat yasayabilmesi için insanların ve ürettikleri malların bir yerden diger yerlere daha kolay ve çok hızlı bir seklide nakledilmesi gerekiyor. Türkiye’nin daglık bir bölge olması nedeniyle karayolu ve demiryolu tünellerinin açılması kaçınılmaz oluyor. Keza yeni sulama, su nakil tünelleri ve enerji tünelleri Türkiye’nin kalkınması için kaçınılmaz. Bu tünellerin birkaç sene içerisinde yapılması planlanan uzunlukları 300km’nin üzerinde. Hazırladıgımız bu sempozyumda bu tüneller hakkına en yetkin kisilerden bilgi alacak gelecekte kendinizi bu gelismelere göre planlama imkanınız olacak. 

Türkiye bir deprem kusagında yer alıyor. Her taraf aktif ve aktif olmayan faylarla dolu. Bunların mevcut tüneller üzerindeki etkileri, açılacak tünellerin ve yeraltı yapılarının planlanmasındaki tasarım kriterlerini ve açılmasında alınması gereken önlemleri en yetkili kisilerden dinleyecek ve sorunlarınızı tartısma imkanı bulacaksınız. Yangın gibi tünel emniyetinin en önemli konuları tartısmaların ayrılmaz parçası olacak. Ayrıca sempozyumda tünel tasarımı ve uygulamalarda yeni gelismeler, zor sartlarda açılan tünellerde örnekler ve çözüm önerileri de sempozyumun ana konuları arasında olacak.